ODNOWA-ZDROWIA
 
Joanna Marcisz

                         Dietetyka, Refleksologia.

 

 

 

Masaże -> Masaż twarzy, szyi i dekoltu

Główna

 
MASAŻ TWARZY, SZYI I DEKOLTU

     Masaż twarzy szyi i dekoltu najczęściej postrzegany jest jako część zabiegu pielęgnacyjnego. Bardzo często jednak jest wykonywany jako niezależny zabieg.

Masaż ten działa rozluźniająco na mięśnie twarzy, które pełnią ważną funkcję, bo dzięki nim możemy wyrażać nasze emocje. Podczas najczęściej przeżywanych przez nas uczuć mięśnie odkształcają się i pozostawiają na naszej twarzy ”ślady”. I tak, śmiech, który przynosi nam tyle radości, uważany jest za przyśpieszenie procesu powstawania zmarszczek mimicznych, a zmartwienie, podenerwowanie czy złość pozostawia na twarzy ostre i poważne rysy, niczym odlew gipsowy.
W wyniku delikatnego i powolnego rozmasowania mięśni twarzy, szyi i dekoltu, uwalniane jest napięcie, łagodnieją rysy, skóra wygładza się, twarz będzie bardziej łagodna i wypoczęta.
Masaż pobudza pracę układu krwionośnego
i limfatycznego, przez co następuje lepsze dotlenienie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Poprawia się utrzymanie skóry mięśni w jędrnym i elastycznym stanie, co zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Używane o subtelnych zapachach olejki dodają zabiegowi dodatkowy efekt odprężenia i głębokiego relaksu.
Wykonywanie masażu zaczyna się od twarzy, następnie masowana jest szyja i dekolt, by na koniec znów powrócić na chwilę do twarzy.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu masażu twarzy są przede wszystkim problemy z tarczycą (szczególnie w przypadku masażu szyi), stany gorączkowe, choroby zakaźne oraz alergie. Przeciwwskazaniem będą również owrzodzenia i stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, tętniaki, guzki niewiadomego pochodzenia.
Podczas masażu, wybór technik i ich intensywność uwzględniana jest od rodzaju cery oraz ogólnej kondycji skóry osoby masowanej.

Zabieg masażu zazwyczaj trwa około 30 minut.
Częstotliwość wykonywania: w zależności od potrzeby, raz w tygodniu.


Wpływ masażu twarzy, szyi i dekoltu w PROBLEMACH Z NADWAGĄ

Masaż twarzy, szyi i dekoltu, wskazany jest również do wykonywania w czasie kuracji odchudzających, co zapobiega powstawaniu zwiotczeń a także w celach korekcyjnych przy np.: otyłości twarzy, podwójnym podbródku, itp.

O mnie

 

Dietetyka
 

Refleksologia
 

Modelowanie
   sylwetki
 

Masaże
 

   - Masaż bańkami
     chińskimi
 

   - Masaż-drenaż
     limfatyczny
 

   - Masaż twarzy,
     szyi, dekoltu
 

   - Masaż
     relaksacyjny
 

Świecowanie
  
uszu

 

Konchowanie
   uszu

 

Energoterapia
   Reiki

 

Zabiegi
wspomagające
odchudzanie

 

Cennik

Galeria

Kontakt